Agregaty pompowe do wody morskiej i cieczy korozyjnych

Część jednostek pompowych z naszej oferty jest dostępna w wykonaniach materiałowych odpornych do pompowania wody morskiej oraz cieczy korozyjnych i agresywnych chemicznie.

W tym zakresie jako alternatywa konstrukcji żeliwnych jest dostępne są pompy:

  • w kompletnym wykonaniu ze stali nierdzewnej lub brązu
  • z korpusem żeliwnym ale z częściami ściernymi ze stali nierdzewnej lub brązu.

Zależnie od charakteru cieczy mogą być  dobrane także odpowiednie materiały dla uszczelnienia mechanicznego oraz uszczelek pompy.
Do cieczy korozyjnych rekomendujemy przede wszystkim pompy samozasysające (bez pompy próżniowej). Uproszczona konstrukcja i ograniczenie  liczby komponentów  pozwala na dostarczanie trwałych urządzeń odpornych na działanie agresywnych cieczy (np. woda morska, woda z solami a nawet pewnym stężeniem kwasów – siarkowego, solnego).

Samozasysające pompy spalinowe i elektryczne Victor Pumps do wody morskiej i cieczy korozyjnych

Pompa S82 do wody morskiejWszystkie modele pomp samozasysających Victor pumps mogą być dostarczane w wykonaniu z płytą ścierną i wirnikiem w wykonaniu ze stali nierdzewnej typu (przy zachowaniu korpusu żeliwnego). Często to wykonanie jest wystarczające przy doraźnym pompowaniu wody morskiej i cieczy korozyjnych szczególnie jeśli po pracy istnieje możliwość „przepłukania pompy”.
Jest to również rozwiązanie najbardziej dostępne kosztowo.

Victor S100 do wody morskiej

Pompy samozasysające Victor pumps do wody morskiej i mediów korozyjnych – lista modeli

Zobacz listę modeli:  http://www.victor-pumps.pl/pompy_spalinowe_victor_pumps_serii_s-14
Następujące modele pomp samozasysających Victor Pumps dostępne są także w kompletnym wykonaniu ze stali nierdzewnej:  S40, S45, S50, S60, S68, S80, S85, S105, S65,S105,S121,S161 .
Powyżej wymienione pompy dostępne są w wykonaniu zarówno z napędem elektrycznym jak i spalinowym. Dostępne są także wersje z certyfikatem Atex.

Samozasysające pompy Viesse Pompe Robusta,  wykonanie z brązu

 Specjalne wykonanie materiałowe jest dostępne również dla pomp Viesse Pompe Robusta.
Pompy Robusta charakteryzują się unikalną konstrukcją opartą o zastosowanie niezależnego korpusu wewnętrznego (zastępującego płytę ścierną wirnika).
W przypadku pomp Robusta , przy zastosowaniu do pompowania wody morskiej i cieczy korozyjnych, mamy do dyspozycji 2 warianty wykonania:
Q – wariant w którym korpus zewnętrzny(1) wykonany jest z żeliwa szarego, natomiast korpus wewnętrzny(2)  oraz wirnik (3) wykonane są z brązu, dodatkowo rolę ochronną pełnią anody cynkowe. Wał wykonany jest ze stali nierdzewnej.

B – wariant w którym zarówno korpus zewnętrzny(1) jak i wewnętrzny(2) oraz wirnik(3) wykonane są z brąz, natomiast wał ze stali nierdzewnej.
Moduły Robusta - wykonanie materiałowe specjalne, pompy do wody morskiej
Zarówno wersja Q jak i B przeznaczona jest dla cieczy o PH
w zakresie 6-10.
Pompy Robusta dostępne są w wykonaniu zarówno z napędem elektrycznym jak i spalinowym. Dostępne są także wersje z certyfikatem Atex.

Lista modeli pomp samozasysających Robusta

Zobacz listę modeli: http://robusta.pl/robusta__b_-_pompy_samozasysajace,s10.html

Dobór agregatów pompowych do wody morskiej i cieczy korozyjnych

Zapraszamy do kontaktu celem doboru i zaoferowania pompy odpowiedniej do Państwa zastosowania.