Wynajem pomp

Wypożyczalnia pomp

Jako firma znana z produkcji systemów igłofiltrowych, dystrybucji agregatów pompowych i innych rozwiązań pompowych, od kilku lat świadczymy także usługi w zakresie ogólnopolskiego wynajmu pomp.
Rozszerzona oferta przedstawiona jest w serwisie wynajempomp.pl
Serwis wynajempomp.pl

Agregaty pompowe do igłofiltrów Jednym z podstawowych zakresów rodzajowych sprzętu proponowanego do wynajmu, są pompy do igłofiltrów  (wydajności do 470 m3/godz) oraz zestawy igłofiltrowe . Proponowane są zarówno pompy tłokowe, jak i pompy wirowe ze wspomaganiem próżniowym, w wersjach z napędem elektrycznym jak i spalinowym.

Wynajem igłofiltrów

 

Wynajem igłofiltrów

Zestawy igłofiltrowe oparte są o orurowanie aluminiowe oraz igłofiltry elastyczne D32mm lub wysokowydajne igłofiltry o średnicy 63mm. Zestawy igłofiltrowe są kompletne, zawierające także rury wpłukujące, węże do wpłukiwania, węże tłoczne (średnice 110 lub 150mm), łączniki elastyczne, przyrządy do wyciągania igłofiltrów oraz wszystkie niezbędne uszczelki, korki itp. Często możliwy jest dobór dedykowanej konfiguracji dla konkretnego projektu odwodnieniowego wg zapotrzebowania klienta.

Pompy proponowane do pracy z igłofiltrami, doskonale nadają się także do ogólnego pompowania wody czystej i zanieczyszczonej.
Igłofiltry

Pompy spalinowe do ścieków
Pompy spalinowe do szlamów

Wynajem agregatów pompowych do wody brudnej, szlamu i ścieków

Kolejną grupą asortymentową wypożyczalni pomp, są agregaty pompowe przeznaczone do pompowania szlamów i ścieków . Dostępne są urządzenia o wydajnościach z zakresu 300-900 m3/godz. oraz wysokościach podnoszenia do 67m. Do pompowania ścieków, rekomendowane są przede wszystkim urządzenia, które są w stanie pompować ciecze zawierające części stałe od 75mm do nawet 150mm. Część urządzeń z opisywanej grupy, bardzo dobrze będzie sobie radzić jako pompy do gęstszych cieczy, bentonitu, płuczki wiertniczej. Pozwoli na to zainstalowany silnik o zapasie mocy, przelot zanieczyszczeń oraz odporne części robocze.

 

pompy zatapialne

Wynajem pomp zatapialnych

Kolejną grupą wypożyczanych pomp, będą elektryczne pompy zatapialne . Do dyspozycji klientów są modele o mocy w zakresie 0,75-90kW, wydajnościach sięgających 1400m3/godz oraz podnoszeniu sięgającym 150m. Są to pompy zarówno drenażowe, do pompowania wody np. w wykopie budowlanym, jak i pompy szlamowe i ściekowe z dużymi przelotami wirnika i niezatykającą się konstrukcją.

Specyficzną grupą pomp zatapialnych dostępnych w wynajmie będą pompy z agitatorem. Agitator to specjalny wirnik zlokalizowany przez koszem ssawnym pompy, którego rolą jest wzbudzanie osadów oraz rozbijanie części stałych. Pompy z agitatorem są pożądane szczególnie przy pompowaniu osadów, mułów, bentonitu, płuczki wiertniczej. Specyficznym ich zastosowaniem może być także wydobycie piasku z dnia zbiorników wodnych.

pompy do brudnej wody pompy zatapialne do ścieków

Wynajem pomp do ścieków

Na uwagę zasługują także zatapialne pompy ściekowe.  Pompy tego typu odpowiednie do pompowania nawet surowych ścieków dobrze się sprawdzają przy pracach w oczyszczalniach ścieków, przy instalacji obejść tzw. „bypassów” w trakcie renowacji kanalizacji itp.n Niektóre modele wyposażone są w specjalne wkładki tnące, pozwalające dobrze sobie radzić np. z materiałami włóknistymi.

Wśród dostępnych użytecznych maszyn o mniejszych wydajnościach, warto wskazać pompy przeponowe/membranowe , które mają możliwość pompowania szlamu, bentonitu, pompowania wody z wykopu. Pompy membranowe mają ograniczoną wydajność (do 500 l/min), jednak ta możliwość okresowej nawet długotrwałej pracy na sucho oraz akceptacja medium o wyższej gęstości sprawia, że są najlepszym rozwiązaniem dla niektórych zadań. Urządzenia napędzane są małymi silnikami diesla.

Wynajem pomp perystaltycznych, akcesoriów

Pompa perystaltyczna Jeszcze jedną grupą pomp do wskazania są pompy specjalistyczne w tym dostępna w wynajmie pompa perystaltyczna.  Bardzo specyficzna konstrukcja (wolnoobrotowa pompa wyporowa) i duże ciśnienie maksymalne (8bar), pozwala na pompowanie takich substancji jak m.in. pulpa piaskowa, bentonit, zaprawa cementowa, szlamy, ścieki, kleje, masy, gęste substancje, osady, muły.

Uzupełnieniem oferty wynajmu pomp, będzie możliwość wynajmu akcesoriów, węży i orurowania . Odpowiednio do rodzaju pompy i pompowanego medium proponowane są kosze ssawne, węże ssawne i tłoczne, kolan, rury przelotowe, rozdzielacze, trójniki, adaptery itp. Elementy są zwykle złączne na szybkozłączach klamrowych lub strażackich.

wynajem węży i akcesoriów odwadniających wynajem rur tłocznych

Oferta wynajmu świadczona jest na terenie całego kraju. Pozwalają na to aktualne możliwości w zakresie sprawnej logistyki krajowej.

Wypożyczalnia WynajemPomp.pl zapewnia również pełne wsparcie merytoryczne, w zakresie doboru pomp do projektów, obliczenia strat hydraulicznych, symulacje zużycia paliwa i energii.

Więcej informacji w serwisie internetowym WynajemPomp.pl.

Serwis wynajempomp.pl